Třída 4.B po stopách „moravského krále“ na Špilberku

Třída 4.B po stopách „moravského krále“ na Špilberku

Výlet do Brna

            Ve středu 1.dubna vyměnili žáci třídy 4.B školní lavice za historické kulisy brněnského hradu Špilberk. V rámci edukativního programu „Za markraběte Jošta“ se děti přenesly o několik století zpět do doby, kdy Morava hrála v evropské politice zásadní roli.

Co jsme zažili?

            Program nebyl jen o suchých datech, ale především o prožitku. Žáci se seznámili s osobností Jošta Lucemburského – muže, který byl nejen moravským markrabětem, ale i zvoleným římským králem. Během interaktivní prohlídky jsme společně:

  • Zkoumali středověký život a diplomatické dovednosti tehdejších panovníků.
  • Hledali odpovědi na otázky, jak se žilo na hradě, který byl symbolem moci i ochrany města Brna.

Proč právě Jošt?

            Markrabě Jošt je jednou z nejvýznamnějších postav naší historie a pro Brno je jeho odkaz klíčový. Děti si díky programu lépe propojily teoretické znalosti z vlastivědy s konkrétním místem, které mají „za humny“.

            Výlet jsme si všichni moc užili a domů jsme se vraceli nejen s novými vědomostmi, ale i s pocitem hrdosti na naši regionální historii.

V. Bobková ( tř.uč. 4.B)

 

Datum vložení: 15. 4. 2026 19:47
Datum poslední aktualizace: 15. 4. 2026 19:49
Autor: Správce Webu