Dopravní spojení pro dojíždějící žáky zajišťují pravidelné linky IDS JmK jak vlakem, tak autobusem.
Zastávka autobusu je přímo u budovy školy na Masarykově ulici.
Vlakové nádraží je vzdáleno asi 10 min chůze od budovy školy.
Rok stromů máme za sebou. Rok zvířat jsme měli loni. Letos pro nás paní vychovatelky Mata, Zuzka, Jana a Bětka připravily Rok s batohem. Takové imaginární putování po České republice. Díky nim navštívíme spoustu míst. Dozvíme se různé zajímavosti nebo se budeme jen tak toulat přírodou. Abychom však mohli všechno toto zažít, museli jsme si zabalit batohy a vyrazit na malou poznávačku napříč naší republikou. V naší školní družině Kolečko je nás 111 budoucích cestovatelů, v pátek se nás ale sešlo něco kolem 60 nadšenců na první velké Kolečkohraní. Rozdělili jsme se do čtyř území. Někteří z nás okupovali území Moravy. Jiní zase Slezska. Někteří střední Čechy a Čechy. Když jsme si pořádně svá území zmapovali, dostali jsme tajnou zprávu s názvem území, do kterého se musíme dostat. Museli jsme vyslat špióny, aby zjistili, kde se které území nachází. Potom jsme se museli přesunout do objeveného území tak, abychom se pořád drželi za ruce. Když jsme se konečně dostali na své vysněné místo, měli jsme v nich batohy, které jsme museli naplnit danými obrázky, které byly rozházené po zahradě. Pak přišla poslední nejtěžší aktivita. Paní vychovatelky nám názorně předvedly, jak se tato hra hraje. Byla to Batohová štafeta, během které se museli plnit úkoly nakreslené na kartičkách. Po absolvování Batohové štafety jsme se ještě všichni vyfotili na svém území České republiky, řekli si, jaká známe města či řeky tohoto území a zda jsme ho i s rodiči někdy navštívili.
Žáci ŠD Kolečko
Partneři