Dopravní spojení pro dojíždějící žáky zajišťují pravidelné linky IDS JmK jak vlakem, tak autobusem.
Zastávka autobusu je přímo u budovy školy na Masarykově ulici.
Vlakové nádraží je vzdáleno asi 10 min chůze od budovy školy.
Kolečkohraní v ŠD.
„Máme doma mazlíčka“
V pátek 1.11, jsme se Modré a Žluté oddělení sešli na školním hřišti u Floriánka, kde jsme měli společné odpoledne. Paní vychovatelky Zuzka s Mátou nám připravili úžasné aktivity zaměřené na domácí mazlíčky. Rozdělili jsme se na domácí mazlíčky, kteří žijí ve vodě, kteří mají srst, kteří mají peří a kteří se plazí. Postupně jsme zdolávali různé stanoviště. Třeba stanoviště „U chlupáčů“ bylo stanoviště, které představovalo klec křečka plnou prolézaček a překážek. Na stanovišti „Podvodníci“ jsme testovali, kdo nejdéle vydrží být pod vodou (se zadrženým dechem). U „Opeřenců“ jsme si vyzkoušeli, zda dokážeme napodobovat zvuky, které slyšíme. Poslední stanoviště bylo „U plazivců“. To vám byla opravdu legrace. Na záda jsme dostali polštář, který představoval krunýř a museli jsme po čtyřech překonat slalomovou dráhu. Nakonec jsme si povídali o mazlíčcích, popisovali a napodobovali jsme je. Užili jsme si krásné zvířecí odpoledne.
Martina Klaková
.
Partneři